PRIMARIA LIPOVA

  • Slide 1
  • Slide 4
  • Slide 3
  • Slide 2
  • Slide 5
  • Slide 6
  1. FaceBook
  2. Google Plus
  3. Twitter
  4. Pinterest

PRIMĂRIA LIPOVA

Adresa: Str. N. Balcescu, nr. 26
Lipova, Jud. Arad, Romania
Nr.Tel: 0257-561.133
Nr.Fax: 0257-563.067
Adresa E-mail:
contact@primarialipova.ro
Adresa Website:
www.primarialipova.ro


DETALII » ŞTIRI LOCALE ŞI ANUNȚURI PUBLICE Vezi si altele

18 străzi din Lipova vor fi reabilitate

Marti, 12 Ianuarie, 2021    /    45 accesari


18 străzi din Lipova vor fi reabilitate

       Așa cum a promis în campania electorală, echipa Pera-Jichici va continua dezvoltarea orașului Lipova, prin finalizarea proiectelor începute în ultimele două mandate și demararea unor noi investiții. Astăzi, au venit cu o veste bună pentru cetățenii orașului. Un proiect demarat de către echipa Jichici-Pera, aprobat în guvernarea PSD, a primit în aceste zile finanțarea  de la Ministerul Dezvoltării.

     Este vorba despre reabilitarea a nu mai puțin de 18 străzi din Lipova, un proiect finanțat în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală 2017-2020, cu o valoare de 11.270.886,91 lei. Aceste proiect se alătură celorlalte două, pe fonduri europene și guvernamentale, prin care în ultimii opt ani s-au asfaltat zeci de străzi în orașul nostru.


http://ec.europa.eu/solvit/index_ro.htm
https://sgg.gov.ro/new/guvernare-transparenta-deschisa-si-participativa-standardizare-armonizare-dialog-imbunatatit-cod-sipoca-35/

PRIMĂRIA ORAȘULUI LIPOVA utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.primarialipova.ro. Vă aducem la cunoștință faptul că ne-am actualizat politicile pentru a ne conforma cu modificările propuse aduse de Directiva (UE) 2002/58/EC (”Directiva E-Privacy”) și de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a accestor date și de abrogare a Directivei 95/46/CE (”Regulamentul GDPR”).Politica de cookies sau/si Politica de Confidentialitate si dorim sa confirmi acordul tau.