PRIMARIA LIPOVA

  • Slide 1
  • Slide 4
  • Slide 3
  • Slide 2
  • Slide 5
  • Slide 6
  1. FaceBook
  2. Google Plus
  3. Twitter
  4. Pinterest

PRIMĂRIA LIPOVA

Adresa: Str. N. Balcescu, nr. 26
Lipova, Jud. Arad, Romania
Nr.Tel: 0257-561.133
Nr.Fax: 0257-563.067
Adresa E-mail:
contact@primarialipova.ro
Adresa Website:
www.primarialipova.ro


DETALII » ŞTIRI LOCALE ŞI ANUNȚURI PUBLICE Vezi si altele

LICEUL „SEVER BOCU” LIPOVA LA TÂRGUL INTERNAȚIONAL AL FIRMELOR DE EXERCIȚIU

Miercuri, 01 Iunie, 2016    /    930 accesari


LICEUL „SEVER BOCU” LIPOVA LA TÂRGUL INTERNAȚIONAL AL FIRMELOR DE EXERCIȚIU

Organizat la EXPO ARAD de către Colegiul Economic Arad, in data de 13-12.05.2016, la care au fost prezente 69 de firme din țară și țările vecine: Ungaria, Bulgaria, liceul nostru a participat cu firmele virtuale: F.E. SELECTRO MOBI reprezentată de elevii clasei   a-XI-a C  coordonați de doamna prof. Angheluș Emanuela și F.E. COSMOVEST a elevilor din clasa  a-XI-a A coordonați de doamna  prof. Berzovan Corina.

          Târgul a constituit un prilej de a pune în practică abilitățile antreprenoriale dobândite la orele de curs, elevii claselor de economic și comerț și-au amenajat propriul stand de prezentare, au efectuat tranzacții cu celelalte firme, au completat documente contabile și  au exersat negocierea în afaceri.

          Fiecare firmă și-a făcut prezentarea în power point atât în limba română cât și în limba engleză, limba internațională în lumea afacerilor.

          În urma activităților desfășurate firma F.E.  SELECTRO MOBI  a fost recompensată cu diplome pentru prezentarea firmei – mențiune II și o mențiune pentru abilitatea de a realiza tranzacții.

 

 

ELEVII LICEULUI „SEVER BOCU” LA

CONCURSUL DE ECONOMIE PENTRU ELEVI “VIRGIL MADGEARU”

EDIŢIA a –III-a

 

 Concursul organizat de către Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad, Facultatea de Ştiinţe Economice, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Arad a adus în competiție 9 școli din țară printre care și elevii liceului nostru: Buda Raluca cls.-a XI-a A, Cordoș Cătălin  cls.-a XI-a A, Manole Aurelia cls. a-XII-a A și Moșulia Larisa cls.-a XII-a A. Cu această ocazie elevii școlii noastre s-au putut compara cu elevi ai altor licee,  rezultatele bune obținute fiind un imbold pentru o și ma bună pregătire în specialitate.

 Obiectivul fundamental al concursului a fost testarea gradului de cunoaştere a cunoştinţelor din domeniul ECONOMIE în rândul elevilor de liceu.

La sfârşitul concursului, în cadru festiv , organizatorii au  acordat premii şi diplome tuturor participanților.

Alte imagini:

http://ec.europa.eu/solvit/index_ro.htm
https://sgg.gov.ro/new/guvernare-transparenta-deschisa-si-participativa-standardizare-armonizare-dialog-imbunatatit-cod-sipoca-35/

PRIMĂRIA ORAȘULUI LIPOVA utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.primarialipova.ro. Vă aducem la cunoștință faptul că ne-am actualizat politicile pentru a ne conforma cu modificările propuse aduse de Directiva (UE) 2002/58/EC (”Directiva E-Privacy”) și de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a accestor date și de abrogare a Directivei 95/46/CE (”Regulamentul GDPR”).Politica de cookies sau/si Politica de Confidentialitate si dorim sa confirmi acordul tau.