PRIMARIA LIPOVA

  • Slide 1
  • Slide 4
  • Slide 3
  • Slide 2
  • Slide 5
  • Slide 6
  1. FaceBook
  2. Google Plus
  3. Twitter
  4. Pinterest

PRIMĂRIA LIPOVA

Adresa: Str. N. Balcescu, nr. 26
Lipova, Jud. Arad, Romania
Nr.Tel: 0257-561.133
Nr.Fax: 0257-563.067
Adresa E-mail:
contact@primarialipova.ro
Adresa Website:
www.primarialipova.ro


DETALII » ŞTIRI LOCALE ŞI ANUNȚURI PUBLICE Vezi si altele

Ziua Francofoniei la Liceul “Atanasie Marienescu”

Joi, 24 Martie, 2016    /    1013 accesari


Ziua Francofoniei la Liceul “Atanasie Marienescu”

În buna tradiţie a liceului, în fiecare an pe data de 20 martie celebrăm Ziua Francofoniei, eveniment recunoscut la nivel internaţional. Cu acest prilej, elevii Liceului “Atanasie Marienescu” au adus un omagiu limbii franceze, dovedindu-şi măiestria atât prin cântec dar şi prin poezie. Aceşti mici iubitori ai limbii lui Voltaire s-au ridicat la înalţimea aşteptărilor oferind invitaţilor o preţioasă lecţie de limbă şi civilizaţie franceză, dovadă clară a apartenenţei noastre la spaţiul francofon.

La evenimentul intitulat “Avez-vous dit: Francophonie?” au participat elevi din mai multe clase, începând cu cei mici (VA, VIC) care au predat apoi ştafeta colegilor lor mai mari din clasele a X-a B și XI-a A, B. Aceştia au fost îndrumaţi de d-nele profesoare Hoza Silvia, Ștefan Alexandra, Deleanu Cristina, Szöllösi Sofia și  Zelenin Ioana. De asemenea, sub îndrumarea d-nul prof. Iercoșan Marius, în holul liceului a fost organizată o mică expoziție de desene având ca temă, spațiul francofon.

Printre invitați s-au aflat d-nul director Donțu Lucian, d-nul director adj. Herling Ioan precum și elevi ai liceului nostru.

 

 

 

20 martie 2016                                                              prof. DELEANU CRISTINA

 


http://ec.europa.eu/solvit/index_ro.htm
https://sgg.gov.ro/new/guvernare-transparenta-deschisa-si-participativa-standardizare-armonizare-dialog-imbunatatit-cod-sipoca-35/

PRIMĂRIA ORAȘULUI LIPOVA utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.primarialipova.ro. Vă aducem la cunoștință faptul că ne-am actualizat politicile pentru a ne conforma cu modificările propuse aduse de Directiva (UE) 2002/58/EC (”Directiva E-Privacy”) și de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a accestor date și de abrogare a Directivei 95/46/CE (”Regulamentul GDPR”).Politica de cookies sau/si Politica de Confidentialitate si dorim sa confirmi acordul tau.