Detalii despre proiectul de reabilitare a străzilor în oraşul Lipova

Vineri, 18 Martie, 2016    /    1043 accesari

Proiectul de rabilitare a străzilor a ajuns la final. Pentru că foarte multă lume s-a întrebat cum s-au cheltuit cele 21 de milioane de lei obținute de la Ministerul Dezvoltării, vă prezentăm mai jos cât au costat lucrările pe fiecare stradă.

• Piața Nicolae Iorga – 1.592.697 lei (parte carosabilă, borduri, trotuare, parcări, acces handicapați)
  • Strada Nicolae Bălcescu – 3.793.361 lei (parte carosabilă, borduri, trotuare, parcări, dispozitive colectare apă pluvială, canalizare menajeră, canalizare pluvială)
  • Piața Libertății – 392.794 lei (parte carosabilă, borduri, trotuare, parcări, dispozitive colectare apă pluvială, canalizare pluvială)
  • Strada Făgetului – 1.161.289 lei (parte carosabilă, borduri, trotuare, acces handicapați, dispozitive de scurgere, dispozitive colectare apă pluvială)
  • Strada Nicolae Titulescu – 325.473 lei (parte carosabilă, borduri, trotuare, acces handicapați, canalizare menajeră, dispozitive de scurgere)
  • Strada Sever Bocu – 179.895 lei (parte carosabilă, borduri, trotuare, acces handicapați, dispozitive de scurgere)
  • Strada Teiului – 525.590 (parte carosabilă, borduri, trotuare, acces handicapați, canalizare pluvială, dispozitive de scurgere, dispozitive colectare apă pluvială)
  • Strada Brancovici – 684.275 lei (parte carosabilă, borduri, trotuare, acces handicapați, parcări, canalizare pluvială, canalizare menajeră, dispozitive de scurgere, dispozitive colectare apă pluvială)
  • Strada Lt. Vasile Bugariu  - 3.182.433 (parte carosabilă, borduri, trotuare, acces handicapați, parcări, canalizare pluvială, dispozitive de scurgere)
  • Strada Oborului – 406.344 lei (parte carosabilă, borduri, trotuare, acces handicapați, parcări, canalizare pluvială, dispozitive de scurgere, dispozitive colectare apă pluvială)
  • Zona Aurel Vlaicu – 1.357.564 lei (parte carosabilă, borduri, trotuare, acces handicapați, parcări, canalizare pluvială, dispozitive de scurgere, dispozitive colectare apă pluvială)
  • Strada Petru Maior – 656.875 lei (parte carosabilă, borduri, trotuare, acces handicapați, parcări, dispozitive de scurgere)
  • Strada Eftimie Murgu – 1.217.568 lei (parte carosabilă, borduri, trotuare, acces handicapați, parcări, canalizare pluvială, canalizare menajeră, dispozitive de scurgere, dispozitive colectare apă pluvială)
  • Strada Iancu Jianu – 2.292.133 lei (parte carosabilă, borduri, trotuare, acces handicapați, parcări, canalizare pluvială, dispozitive de scurgere, dispozitive colectare apă pluvială).

În imaginile prezentate mai jos, se poate vedea rezultatul investițiilor în străzile din orașul Lipova, precum şi diferenţa în ceea ce priveşte imaginea generală a oraşului Lipova

POZE DIN PREZENT

Piaţa Libertăţii:

SENS GIRATORIU intersecţie Pompieri:

Sens giratoriu Str. N. Bălcescu:

Str. Eftimie Murgu:

Str. Făgetului:

Str. Iancu Jianu (2):

Str. Iancu Jianu:

Str. N. Titulescu:

Str. Nicolae Balcescu:

Str. Oborului: