Concurs de ciclism ROCAA MTB Lipova 2016 – editia a doua

Luni, 28 Martie, 2016    /    1706 accesari

Concurs de ciclism ROCAA MTB Lipova 2016 – editia a doua

Pasionatii de ciclism si drumetii sunt invitati sa participe la a doua editie a competitiei ROCAA MTB Lipova 2016, care va avea loc în 16 aprilie.

Se pleaca de la Lipova Bai spre Sistarovat si retur. Traseul va avea 26 km si cuprinde asfalt pe porsiunea plata catre Sistarovat cu urcari line, drum forestier în urcare si coborare de tip macadam, coborâri line pe tot traseul, care necesita atentie. Gradul de dificultate este mediu spre usor, cu posibile probleme la urcari în prima parte a traseului, în cazul în care va ploua în apropierea datei evenimentului. Se recomanda participantilor sa aibe cunostinte minime de mountain bike.

Prima editie, organizata în premiera anul trecut la Lipova, s-a bucurat de participarea a peste 50 de biciclisti din  judetele Arad, Bihor, Mehedinti si Timis si a fost un real succes.

Persoane de contact: Adrian Antoche, telefon 0742 699 055 si Razvan Olariu, telefon 0741 927 285.
Organizatorul evenimentului este Centrul Recreativ Lipova.