Anunt Licitatie

Luni, 23 Noiembrie, 2015    /    614 accesari

Download PDF licitatie

Orasul  Lipova, prin Comisia de vânzare, organizeaza în data de  04.12.2015, orele 10,00, la sediul sau din Lipova, str. N. Balcescu nr. 26, tel. 0257-561133, fax. 0257-563067, a doua licitatie publica cu strigare, în vederea vânzarii  spatiului comercial, situat în Lipova, str. N. Balcescu nr. 41, ap.5, înscris în CF 300387-C1-U2/nr. top.1437.1439.1442/a.1443/V.
conform prevederilor Legii nr. 550/2002 privind vânzarea spatiilor comerciale proprietate privata a statului si a celor de prestari de servicii, aflate în administrarea consiliilor judetene sau a consiliilor locale, precum si a celor din patrimoniul regiilor autonome de interes local.
    Persoana de contact : Ardelean Marinela, tel. 0257-561133, int. 105 - Serv. Urbanism AT si Autorizari Transporturi.
Documentele necesare pentru participarea la licitatie sunt urmatoarele :
  Pentru societati comerciale si organizatii cooperatiste:
1.Copie de pe certificatul de înmatriculare eliberat de oficiul registrului comertului, de pe actul constitutiv, inclusiv de pe toate actele aditionale relevante si de pe certificatul de înregistrare fiscala.
2.Scrisoare de bonitate financiara, eliberata de o banca comerciala româna.
3.Dovada privind achitarea obligatiilor fiscale, prin prezentarea unui certificat de atestare fiscala, eliberat de organul fiscal competent.
4.Declaratie pe propria raspundere a reprezentantului legal al societatii comerciale sau al organizatiei cooperatiste, din care sa rezulte ca aceasta nu se afla în reorganizare judiciara sau faliment.
Pentru comercianti sau prestatori de servicii, persoane fizice sau asociatii familiale:
- copie de pe actul de identitate si de pe autorizatia de functionare eliberata de autoritatea competenta sau de pe actul legal de constituire, dupa caz, precum si de pe certificatul de atestare fiscala eliberat de organul fiscal competent.
Garantia de participare la licitatie se constituie conform legii, în cuantum de 829 lei pentru spatiul comercial situat în Lipova str. N. Balcescu nr. 41, ap. 5.
Taxa de participare la licitatie este în cuantum de 800 lei.
Termen de depunere documentatie 02.12.2015.

PRESEDINTELE COMISIEI,
Viorel POPINA