OFERTA EDUCAȚIONALĂ pentru anul școlar 2020-2021 – LICEUL ”ATANASIE MARIENESCU” LIPOVA

Miercuri, 24 Iunie, 2020    /    14 accesari

OFERTA EDUCAȚIONALĂ

pentru anul școlar 2020-2021

– LICEUL  ”ATANASIE MARIENESCU” LIPOVA -

ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR

• Clasa pregătitoare – 4 clase (100 de locuri);

ÎNVĂȚĂMÂNT GIMNAZIAL

• Clasa a V-a - intensiv limba engleză –  1 clasă (25 de locuri);
  • Clasa a V-a - profil normal –  2 clase (50 de locuri);

ÎNVĂȚĂMÂNT LICEAL ȘI PROFESIONAL

• Clasa a IX-a - profil REAL, specializarea matematică-informatică, intensiv informatică (28 de locuri);
  • Clasa a IX-a - profil UMAN, specializarea filologie, intensiv limba engleză  (28 de locuri);
  • Clasa a IX-a - profil TEHNIC, domeniul  electric – calificare tehnician instalații electrice (28 de locuri);

• Clasa a IX-a – învățământ PROFESIONAL, domeniul mecanic – calificare mecanic utilaje și instalații în industrie (28 de locuri);

• Clasa a XI-a SERAL – profil TEHNIC, domeniul  electric – calificare tehnician instalații electrice (28 de locuri).

Informaţii suplimentare pot fi obţinute la

tel. 0257/ 563121.

OFERTA EDUCAȚIONALĂ PENTRU ANUL ȘCOLAR  2020-2021

LICEUL  ”SEVER  BOCU”  LIPOVA

Planul de școlarizare pentru anul școlar 2020 - 2021 - LICEUL „SEVER BOCU” LIPOVA

Pentru anul școlar 2020-2021, propune:

- LA GIMNAZIU:  o clasă a V-a – 28 de locuri,

- LA LICEU: 56 de locuri din care:

-  o clasă a IX-a – profil comerț cu 28 de locuri

-  o clasă a IX-a - profil economic – 28 de locuri.

Vă așteptăm cu drag!