Primăria Orașului Lipova, aduce la cunoștința cetățenilor- persoane fizice și juridice, următoarele informații foarte importante, cu privire la obligativitatea combaterii buruienii de AMBROZIE, în următoarea perioadă

Marti, 26 Mai, 2020    /    132 accesari

În imaginile atașate, sunt menționate toate detaliile necesare, referitoare la modul de combatere, efectele care pot apărea în cazul în care buruiana nu este eliminată, precum  și sancțiunile care se aplică persoanelor care dețin terenuri unde crește această buruiană și care nu respectă aplicarea măsurilor necesare.

Vă rugăm să citiți cu atenție toate infomațiile și măsurile transmise prin Direcția pentru Agricultură a Județului Arad, din partea Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale și să luați măsurile în consecință, acolo unde este cazul, pentru a evita eventuale sancțiuni ulterioare!

Vă mulțumim!

Către ,