PRIMARIA LIPOVA

  • Slide 1
  • Slide 4
  • Slide 3
  • Slide 2
  • Slide 5
  • Slide 6
  1. FaceBook
  2. Google Plus
  3. Twitter
  4. Pinterest

PRIMĂRIA LIPOVA

Adresa: Str. N. Balcescu, nr. 26
Lipova, Jud. Arad, Romania
Nr.Tel: 0257-561.133
Nr.Fax: 0257-563.067
Adresa E-mail:
contact@primarialipova.ro
Adresa Website:
www.primarialipova.ro


DETALII » ŞTIRI LOCALE ŞI ANUNȚURI PUBLICE Vezi si altele

“Welcome to Texas”- Balul bobocilor Liceul „Sever Bocu” Lipova 2015

Joi, 12 Noiembrie, 2015    /    1287 accesari


“Welcome to Texas”- Balul bobocilor Liceul „Sever Bocu” Lipova 2015

Una dintre frumoasele tradiții ale comunității noastre, atunci când mirajul toamnei cu minunatele ei culori pun stăpânire pe urbea noastră, emoțiile, bucuria și buna dispoziție se împletesc în mult așteptatul…bal al bobocilor.

Într-un cadru tineresc, cu sufletele pline de nerăbdare și vibrând la unison, unite sub sloganul statului Texas “friendship” (prietenie), în data de  30.10.2015 s-a desfășurat la Centru Recreativ Lipova, balul bobocilor organizat de Liceul „Sever Bocu”.

Am avut parte de sprijinul unor sponsori generoși, care au înțeles ideea de comunitate și au sprijinit-o prin suportul lor material, iar pe această cale  le mulțumim: SC ROBAC SRL –sponsor principal, OESCHLER România SRL, SC EVEREL SRL, SC. WEGLAND ALPIN SRL, NETCONECTION TELEKOM SRL, SC APIMONDIA SRL, Cofetăria NICODIN, MayDay, florăria AURORA, Frații OK, SC MADONA SRL, SWEB,SC PETRAȘ IMPEX SRL, SC STACO SRL, Luci Feneșan, Ciutar  Minimarket, SC IRIS FAN SRL, Sc PLETL NORIS SRL, SC. Construct SRL, SC Construct Cristi&Dani SRL, SC ALCOKRAFT SRL, IMPORT GERMANIA, SC POPINĂ SRL, Magazinul Chinezesc, Bianca Sălășan, Maria Gruescu.

Sub privirea atentă a unui juriu format din profesori, reprezentanți ai elevilor, membrii ai comunității locale și reprezentanți ai sponsorilor, cele 8 perechi de boboci texani, s-au întrecut pentru mult râvnitele titluri de Miss și Mister Boboc.

Dacă la început emoțiile care au pus stăpânire pe sufletele lor erau evidente, odată cu intrarea în atmosfera texană și cu suportul prezentatorilor: Grad Simina din clasa a XII-a A și Șchiopu Cosmin din clasa a XII-a C, bobocii au făcut față cu brio provocărilor texane.

Una dintre probele la care bobocii și-au dovedit măiestria a fost proba de creativitate, unde aceștia au uimit publicul cu multitudinea de talente  ,,scoase la iveală” în acest cadru: de la demonstrație de arte marțiale, dans popular și dans modern la pantomimă și desen artistic.

Această seară texană a fost presărată însă și cu momente artistice susținute  de talentații elevi ai liceului: Lorena Ristin clasa aX-a A, un recital de muzică ușoară, Giurec Flavia clasa a X-a A, recital de muzică populară, Leancă Elvis clasa a X-a A, demonstrație de arte marțiale precum și elevele claselor a XII-a A, B și C cu dans country respectiv dans modern.

Atmosfera a fost una  incendiară prin prezența invitaților speciali ai serii: cunoscutul artist de muzica hip hop SWEB, artiștii Melisa Țolea, Kozak Dănuț, Patricia Pop, Adrian Diș, Sergiu Curcă, magicianul Cătălin Pintea și beatboxer-ul Bogdan Branc.

La finalul serii titlurile de Miss și Mister Boboc au fost atribuite, în aplauzele binemeritate ale publicului elevilor: Urban Anita clasa a IX-a A, Miss Boboc, Ardelean Alin clasa a IX-a C Mister Boboc. Miss și Mister eleganță au fost desemnați elevii : Man Andreea clasa  a IX-a B, Homoki Denis clasa a IX-a A. Titlul de Miss Popularitate a fost acordat  elevei Ioana Cuth clasa a IX-a C iar titlul de Mister Popularitate elevului Țigănașu Raul din clasa a IX-a A, ei fiind totodată desemnați Miss&Mister Popularitate pe site-ul ARQ.

Toată această activitate a fost coordonată de consilierul educativ al liceului, doamna Roba Simona cu sprijinul corpului profesoral și al elevilor.

Ideea de comunitate și prietenie a fost conturată prin prezența la acest eveniment a domnului primar Mircea Jichici care ne-a dovedit și de această dată că în comunitatea noastră există colaborare, comunicare, sprijin și deschidere spre viitor.

Cu siguranță, atât bobocii cât și participanții își vor aminti mereu de această seară cu iz texan, ca o reușită a comunității lipovane.

Alte imagini:

http://ec.europa.eu/solvit/index_ro.htm
https://sgg.gov.ro/new/guvernare-transparenta-deschisa-si-participativa-standardizare-armonizare-dialog-imbunatatit-cod-sipoca-35/

PRIMĂRIA ORAȘULUI LIPOVA utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.primarialipova.ro. Vă aducem la cunoștință faptul că ne-am actualizat politicile pentru a ne conforma cu modificările propuse aduse de Directiva (UE) 2002/58/EC (”Directiva E-Privacy”) și de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a accestor date și de abrogare a Directivei 95/46/CE (”Regulamentul GDPR”).Politica de cookies sau/si Politica de Confidentialitate si dorim sa confirmi acordul tau.