Echipamente noi în sezon nou, pentru echipa de fotbal - copii, a Clubului Sportiv „Şoimii Lipova”

Vineri, 21 Septembrie, 2018    /    20 accesari

Echipamente  noi  în sezon nou, pentru
echipa de fotbal -  copii,  a Clubului Sportiv „Şoimii Lipova”

Firma Pletl a asigurat echipamente noi copiilor din echipa de fotbal a Clubului Sportiv „Şoimii” Lipova

Startul sezonului de toamnă 2018, nu a fost dat fără ca echipa de fotbal a copiilor Clubului Sportiv ”Șoimii” Lipova, să îmbrace noi echipamente e joc.

Echipa de fotbal – Copii, categoria de vârstă din anii 2004-2005, îndrumată de prof. Ion Stoica, a avut parte de o frumoasă surpriză venită sub forma unei sponsorizări, din partea companiei SC  PLETL  SRL, reprezentată de Dl. Manfred Pletl.

Sponsorizarea a constat în oferirea unor echipamente noi, constând în echipamente de joc complete, oferite pentru întreaga echipă, pe care copiii să le îmbrace în cele mai importante deplasări şi competiţii care îi aşteaptă de acum înainte.

Micii fotbalişti, însoţiţi de antrenorul lor, au fost prezenți, la începutul lunii septembrie, la o întâlnire foarte importantă pentru ei, întâlnire la care au luat parte atât reprezentanții firmei PLETL – domnul Manfred Pletl – managerul general al firmei SS  PLETL  SRL, cât și reprezentanții Primăriei Orașului Lipova – mai exact,  Mircea Jichici,  Primarul Oraşului Lipova.

Copiilor li s-au predat noile echipamente, aceștia fiind foarte fericiţi şi mândri și spunând că sunt deja  pregătiți și nerăbdători să joace în viitoarele competiții în aceste frumoase echipamente pe care le-au primit din partea firmei PLETL.

Deşi sunt încă la începutul carierei lor de fotbalişti, copiii sunt foarte convinşi că în viitor vor aduce multe rezultate frumoase pentru Clubul Şoimii Lipova, această sponsorizare fiind una foarte bine-venită pentru susţinerea şi încurajarea acestor copii atât de talentaţi.

Oferirea acestor echipamente nu este prima dintre sponsorizări, anul anterior copiii având de asemenea surpriza să primească echipamente noi din partea aceluiaşi sponsor.

Prin acest gest extraordinar pe care l-a făcut pentru copiii care formează echipa de fotbal a Clubului Şoimii Lipova, atât firma PLETL SRL, reprezentată de domnul Manfred Pletl, cât şi Primăria Oraşului Lipova – reprezentată de primarul Mircea Jichici, consideră că este cel mai bun mod de a fi alături de aceşti copii talentaţi şi de a-i susţine şi implicit de a susţine sportul lipovan.

Pe această cale, atât copiii, cât şi profesorii şi părinţii doresc să transmită mulţumiri speciale firmei PLETL  şi în special domnului Manfred Pletl, fiind foarte siguri că vor câştiga multe meciuri în aceste echipamente.