La Liceul „Sever Bocu” Lipova s-a desfășurat concursul cu tematică de protecție civilă „Cu viața mea apăr viața” – organizat pentru toți elevii de liceu din orașul Lipova

Sambata, 28 Aprilie, 2018    /    117 accesari

Concursul cu tematica de protecție civilă „Cu viața mea apăr viața” - etapa locală, s-a desfășurat, miercuri,  23.04.2018,  pe terenul de sport al liceului „Sever Bocu”.

La acest concurs, au participat echipele reprezentative ale celor două licee din orașul Lipova, în cadrul acestei etape a concursului, concurenții fiind testați prin susținerea a două probe:  o probă teoretică și o probă practică.

Echipele reprezentative ale celor două licee,  au fost formate astfel :

·Liceul „Atanasie Marienescu” – Bianca ARDELEAN, Denis ARDELEAN, Cristina POPESCU, Sergiu PĂTRUȚ și Armina BALEA, elevi din clasa a XI-a A; profesor coordonator Otilia TRIPON

·Liceul „Sever Bocu”-  Camelia BANCOȘ, Adelina STOIAN din clasa a XII-a B și Elvis LEANCĂ cu Petrică TIMOFTE din clasa a XII-a A; profesor coordonator Simona ROBA.

Pentru desfășurarea și organizarea concursului  cele două licee lipovane au primit sprijin din partea Primăriei Orașului Lipova, prin  reprezentanții: Ardelean Alin – inspector  Compartiment Protecție Civilă și Ciprian Filip -  șef serviciu,  S.V.S.U. Lipova, care a asigurat arbitrajul în cadrul concursului.

”Ambilor reprezentanți, care ne-au sprijinit în organizare, desfășurare și arbitraj, unul foarte corect aplicat,  le mulțumim călduros, au transmis reprezentanții celor două licee lipovane.”

În urma finalizării probelor echipajul liceului Liceului ”Sever Bocu” a fost declarat câștigător de către președintele juriului, doamna Ofelia MIU.

”Urăm succes învingătorilor în etapa următoare!”, au transmis la final organizatorii.