„SĂ FIM BUNI DE CRĂCIUN!” GRĂDINIȚA P.P. LIPOVA

Miercuri, 13 Decembrie, 2017    /    105 accesari

„SĂ FIM BUNI DE CRĂCIUN!”
 GRĂDINIȚA P.P. LIPOVA

Frumusețea iernii, cu dulcele ecou al colindelor ne introduce în magia sărbătorilor de iarnă. E vremea colindelor, vremea bucuriei, când minunea Nașterii Mântuitorului cuprinde sufletele și le înnobilează. Crăciunul este un moment unic în care toți încercăm să ne facem „curățenie în suflet”, uităm de griji și ne încălzim inimile cu iubire, bucurie și bunătate. De Crăciun, toată dragostea și bucuria pe care o dăruim celorlalți se întoarce, în mod miraculos înapoi și cu cât dăruim mai mult, cu atât vom fi mai iubiți. Astfel, preșcolarii de la Grădinița P.P. Lipova au confecționat felicitări și ornamente de Crăciun, le-au expus în cadrul Târgului de Crăciun – Expoziție cu vânzare, iar suma obținută în urma vânzării exponatelor va fi dăruită în scop umanitar.

Nu uitați, Crăciunul din sufletul nostru dă atmosfera de sărbătoare!

Prof. Banciu Daniela

Prof. Cleuța Valentina