LICEUL ATANASIE MARIENESCU LIPOVA: Locul II pe judeţ la Cupa UAV –gimnaziu - fotbal băieţi.

Vineri, 08 Decembrie, 2017    /    33 accesari

LICEUL ATANASIE MARIENESCU LIPOVA:
Locul II pe judeţ la Cupa UAV –gimnaziu - fotbal băieţi.

Cu o echipă de băieţi din ciclul gimnazial Liceul « Atanasie Marienescu » a participat  la concursul pentru   « Cupa Universităţii de Vest Aurel  Vlaicu Arad 2017 » ,  la categoria fotbal-băietţ.

Organizatori: ASOCIAȚIA  PROACTIVI  PENTRU  VIITOR și ASOCIAȚIA  ACTIVI ȘI  MAI  PUTERNICI  ÎMPREUNĂ!

Componenţa echipei : Medinţu Ciprian, Ilioni Lucas, Truţ Andrei, Muntean Alexandru din clasa a VIII a A şi Mihuţ Alexandru, Poenaru Alexandru, Şecman Andrei şi Tomescu Leonardo din clasa a VII a C, alături de domnul profesor  Nistor Tudor.

Au participat 16 echipe din judeţul Arad precum şi din municipiu, iar echipa Liceului « Atanasie Marienescu » a ocupat locul 2 .

Felicitări echipei şi antrenorului !