PRIMARIA LIPOVA

 • Slide 1
 • Slide 4
 • Slide 3
 • Slide 2
 • Slide 5
 • Slide 6
 1. FaceBook
 2. Google Plus
 3. Twitter
 4. Pinterest

PRIMĂRIA LIPOVA

Adresa: Str. N. Balcescu, nr. 26
Lipova, Jud. Arad, Romania
Nr.Tel: 0257-561.133
Nr.Fax: 0257-563.067
Adresa E-mail:
contact@primarialipova.ro
Adresa Website:
www.primarialipova.ro


DETALII » ŞTIRI LOCALE ŞI ANUNȚURI PUBLICE Vezi si altele

OFERTA EDUCAŢIONALĂ PENTRU ANUL ŞCOLAR 2016 - 2017

Joi, 14 Iulie, 2016    /    500 accesari


OFERTA EDUCAŢIONALĂ PENTRU ANUL ŞCOLAR 2016 - 2017

ÎNVĂȚĂMÂNT  PREȘCOLAR

 • PN1 str. Sava Brancovici : 3 grupe/60 preșcolari
 • PN2 str. B. P. Hașdeu; 2 grupe/40 preșcolari
 • PN3 str.  M. Radna: 2 grupe/40 preșcolari
 • PN4 Șoimoș: 1 grupă 20 preșcolari
 • PP str. Fără nume 2 grupe PP/40 preșcolari și 2 grupe PN/40 preșcolari

 

CLASA a V-a – 28 de locuri cu opționale la disciplinele: matematică și limba engleză.     

           În liceu funcționează deja o clasă a -V-a, profesor diriginte Buzgău Dorin, clasă în care majoritatea elevilor s-au integrat fără probleme formând un nucleu puternic. Profesorii școlii sunt profesori calificați, majoritatea cu grade didactice și experiență în învățământul gimnazial și liceal.

ÎNVĂȚĂMÂNT LICEAL

CLASA   a IX-a , profilul SERVICII

1 CLASĂ – 28 de locuri la specializare Tehnician în activități economice

1 CLASĂ – 28 de locuri la specializarea Tehnician în activități de comerț

CLASA -  a IX-a ,  profilul TEORETIC

 1 CLASĂ – 28 de locuri biologie – chimie

            Învățământ seral clasa a X-a

1 CLASĂ – 12 locuri la specializarea Tehnician Agromontan, pentru cei care au împlinit 18 ani absolvenți ai claselor a IX-a, școală profesională sau an de completare

Școala dispune de laboratoare și cabinete specializate, o sală de sport, cabinet de consiliere școlară precum și de personal calificat cu rezultate deosebite la concursuri școlare (olimpiade județene și naționale) precum și la diverse activități și proiecte locale, naționale și internaționale. 

Activitatea profesorilor este centrată pe elev, munca lor fiind adaptată nevoilor acestora. O preocupare deosebită este oferirea unui climat pozitiv, de respect reciproc printr-o preocupare permanentă de îmbunătățire a condițiilor de muncă si totodată o grijă deosebită pentru siguranța și securitatea elevilor.

Una din misiunile școlii este de a cultiva principii sănătoase de viață și o preocupare pentru dezvoltarea creativității și originalității, în formarea unei personalități armonioase. De asemenea, școala se implică activ pentru integrarea elevilor în colectivul clasei și al școlii  prin derularea activităților non-formale pentru a încununa cu succes competențele și abilitățile dobândite pe parcursul procesului educativ de către elevi.

            Există preocupare și dorință de implicare  activă a  părinţilor în educarea şi formarea propriilor copii.

            Liceul „Sever Bocu” este una din cele mai vechi unități de învățământ din zona de vest a țării, cu tradiție în învățământul economic și primul învățământ gimnazial din orașul Lipova, a avut ca elev în gimnaziu și o parte din învățământul liceal chiar pe domnul Sever Bocu, „vicerege a Banatului”, o personalitate a istoriei locale, nume emblematic pentru orașul Lipova. Rigurozitatea și conștiinciozitatea domnului Sever Bocu, fost președinte al Consiliului școlii, după construirea internatului și-au lăsat amprenta în seriozitatea muncii profesorilor de-a lungul generațiilor ducând mai departe tradiția liceului.

            Vă așteptăm cu drag să vă înscrieți copiii la grădinițe, în clasa a-V-a, respectiv clasele a IX-a a liceului nostru.

Alte imagini:

http://ec.europa.eu/solvit/index_ro.htm
https://sgg.gov.ro/new/guvernare-transparenta-deschisa-si-participativa-standardizare-armonizare-dialog-imbunatatit-cod-sipoca-35/

PRIMĂRIA ORAȘULUI LIPOVA utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.primarialipova.ro. Vă aducem la cunoștință faptul că ne-am actualizat politicile pentru a ne conforma cu modificările propuse aduse de Directiva (UE) 2002/58/EC (”Directiva E-Privacy”) și de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a accestor date și de abrogare a Directivei 95/46/CE (”Regulamentul GDPR”).Politica de cookies sau/si Politica de Confidentialitate si dorim sa confirmi acordul tau.