ANUNŢ DE INTERES PUBLIC ÎN ATENŢIA CETĂŢENILOR ORAŞULUI LIPOVA

Duminica, 17 Aprilie, 2016    /    343 accesari

Începând cu data de 17.04.2016,  în fiecare zi de duminică, Primăria Oraşului Lipova, în colaborare cu o firmă specializată, va desfăşura un program de curăţenie urbană, care va include servicii de salubrizare stradală cu măturătoare de mare capacitate, utilizate pentru măturat mecanizat pe suprafeţele carosabile şi cu autostropitoare pentru spălarea carosabilului.

Salubrizarea se va desfăşura pe următoarele străzi:

1. NICOLAE  BĂLCESCU
  2. FĂGETULUI
  3. NICOLAE TITULESCU
  4. SEVER BOCU
  5. TEIULUI
  6. BRANCOVICI
  7. BUGARIU
  8. OBORULUI
  9. PETRU MAIOR
  10.  EFTIMIE MURGU
  11.  IANCU JIANU
  12.  ANDREI  MUREŞANU
  13.  PIAŢA NICOLAE  IORGA
  14.  PIAŢA  LIBERTĂŢII
  15.  ZONA  AUREL  VLAICU
  16.  PODUL  PESTE  RÂUL  MUREŞ

Pe această cale, se face apel către toţi cetăţenii oraşului Lipova care locuiesc pe străzile menţionate şi sunt rugaţi ca în fiecare zi de Duminică, cei care deţin autovehicule să le parcheze în incinta proprietăţii personale, pentru a elibera carosabilul, astfel încât serviciile de curăţenie urbană să se poată desfăşura în condiţii optime.

Vă mulţumim pentru înţelegere şi cooperare !

PRIMAR,

Jichici Iosif Mircea